Temat: Wzmocnij mózg przed maturą

Niesłusznie uważa się, że inteligencja, pamięć oraz ogólna sprawność umysłowa jest uwarunkowana wyłącznie genetycznie. Niezbędny jest jedynie odpowiedni trening intelektualny oraz stworzenie warunków do jego rozwoju. Żywienie komórek mózgowych ma znaczenie.

Czy w takim razie zastosowanie w diecie suplementu lub pobudzającego napoju może poprawić przyswajalność wiedzy?

Na spotkaniu zostaną omówione podstawowe zasady budowania optymalnych planów żywieniowych z uwzględnieniem produktów odżywczych wspomagających procesy energetyczne organizmu oraz wzmacniających pamięć. Zostanie także zaprezentowana wiedza na temat samodzielnego programowania zbilansowanej diety, dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

 

Prelegent

mgr Marcin Osowski

– tata-dietetyk z pasji i wykształcenia, szczególnie zainteresowany żywieniem w pediatrii. Doktorant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wykładowca akademicki Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Dietetyk w centrum medycznym Fizjomed w Andrychowie. „Emerytowany” barista. Pasjonat aktywności fizycznej (półmaratończyk) i umysłowej (szachista).


 

Zapisz się i przyjdź!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    tel. (32) 207-30-65

wzmocnij mozg2

 

Wzmocnij mózg przed maturą

 

M OsowskiSzukamy różnych sposobów na szybsze przyswajanie wiedzy. Mózg, jak mięsień, potrzebuje ćwiczeń i odpowiednich substancji do sprawnego działania. Odpowiednio zbilansowana dieta może pozytywnie wspomagać te procesy w organizmie, które ułatwiają zapamiętywanie.

mgr Marcin Osowski