Temat: Jak odchudzać się zdrowo i skutecznie będąc nastolatkiem?

Co powoduje, że nastolatek chce schudnąć? Kiedy waga staje się rzeczywistym problemem, a nie tylko psychicznym dyskomfortem wynikającym z braku akceptacji swojego wyglądu? 
Jaki wynik dla zdrowia daje poszukiwanie porad o odchudzaniu w treściach zamieszczanych w Internecie, rozmowach na forach i powszechnych poradnikach z „dietami cud” publikowanych w prasie czy telewizji?

W trakcie spotkania rzetelnej analizie zostaną poddane przyczyny otyłości i niedowagi, wynikające z nich zagrożenia dla młodego organizmu oraz metody leczenia. Dowiemy się, jak dopasować właściwą dietę, kiedy rozwiązaniem jest farmakoterapia i czy suplementy diety faktycznie wspomagają odchudzanie.

Poznamy zasady pozwalające zachować rezultaty odchudzania oraz najczęstsze błędy prowadzące do efektów typu jo-jo. Odkryjemy także, dlaczego dietetyka jest nam potrzebna - nie tylko w odchudzaniu i czemu warto się jej uczyć.

 

Prelegent

mgr Aneta Kościołek

Absolwentka dietetyki, zdrowia publicznego oraz biotechnologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Obecnie doktorantka na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Autorka wielu medycznych publikacji z zakresu endokrynologii i dietetyki.
Redaktor merytoryczny i ekspert portalu parenting.pl oraz abczdrowie.pl. Redaktor naukowy i tłumacz medyczny.
Członek Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością.


 

Zapisz się i przyjdź!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    tel. (32) 207-30-65

 

Jak odchudzać się zdrowo i skutecznie
będąc nastolatkiem?

 

aneta kosciolek Odchudzanie stało się jednym z największych wyzwań XXI wieku dla ludzi zamieszkujących kraje rozwinięte. Niestety problemy z otyłością dotykają coraz młodsze grupy wiekowe. Spotkanie będzie okazją do podpowiedzenia, jak z takim problemem może się uporać nastolatek i jaką codzienną profilaktykę powinien stosować, by nie wchodzić w dorosłe życie z niepotrzebnym obciążeniem.

dr Aneta Kościołek